Post new topic   Reply to topic    The Last Sons of Gondolin Forum Index -> NON-MEMBER AREA
View previous topic :: View next topic  
Xodiac989

Send private message
Reply with quote

re: Pozdrav

0
Pozdrav ljudi.
Imam par pitanja za igru, igra mi izgleda dobro ali ju nisam nikako igra. Zanima me dali ju mozes normalno igrati bez kupovanja ikakvih stvari pravim novcima, odnosno jeli igra Pay to win. Jer planiram ja i jos par frendova iz drugih mmoa doci ak je normalno sve, i kak vam se igra cini.

Hvala !
steelrayy
Son of Gondolin

Send private message
Reply with quote

0
Pozdrav
A sad..teško je sad ukratko odgovorit,al probat ću..kao F2P imaš free početne 4 regije i to ti je dovoljno za doć do lv 33,34..imaš ograničenja u gold cap-u,broju traitova i još ponešto i sve se to može maknut za TP(Turbine pointovi koje skupljaš igrajući),ali to zahtjeva gomilu grindanja i mislim da će ti zgadit igru..i naravno moraš nakon toga kupit nove regije,također za TP..Tak da ti je moj savjet,igraj do tog levela,vidi dal ti se sviđa,pa si plati bar jedan mjesec(oko 85 kuna),i tako ćeš si otljučat gomilu toga i sve će ti i ostat.
Pa kad dođeš u kin objestit ćemo ti sve detaljnije
Xodiac989

Send private message
Reply with quote

0
Ok, koliko bi mi otprilike trebalo novaca da otkljucam to sve? i jeli mi treba onda novac za sta poslije kad to otkljucam i dali ima pvp (battleground, arene) ili je vise pve igra?
drvoje
Son of Gondolin

Send private message
Reply with quote

0
2 zadnje ekspanzije ćeš teško nagrindat i vjerojatno češ morati kupiti, s tim da možda možeš predzadnju i preskočiti

nema arena i battlegrounda, ima pvp mapa sa dvorcima i outpostima ali ako ne plaćaš moraš igrati monstera da bi sudjelovao u pvp-u

i dobro nam došao!
Xodiac989

Send private message
Reply with quote

0
hvala, de mi samo recite jelo to moram placat mjesecno ili mogu sve odjednom platit te bodove sta ce mi trebat i to je to (i koliko novaca ukupno)
dobamuflon
Guardian of Gondolin

Send private message
Reply with quote

0
Na pitanje koje si postavio je zaista teško odgovoriti jer će svatko imati neki svoj odgovor i drugačiji put koji bi uzeo. Ja ću ti probati odgovoriti kako bih ja krenuo iz početka da znam ono što danas znam.

01-06 - intro
06-15 - bilo koja starting zona (Ered Luin, Shire, Bree-land)
15-22 - Bree-land
22-32 - Lone lands

e, ovo što sam ti do sada naveo je besplatno sa svakim likom i tu možeš skupljati Turbine Pointe (TP) koje ćeš kasnije trošiti na važne stvari (kasnije ću navesti za koje ja mislim da su najvažnije)

32-40 - 595 TP Evendim prva regija/Quest Pack koji MORAŠ kupiti. Iznimno brzo se levelira, questovi nisu teški, imaš 3 instance koje se u end game-u dosta igraju. Uglavnom, najbolja regija za ova level.

40-48 - 595 TP Forochel. Ovdje se mišljenja ljudi razlikuju jer se u ovom rasponu levela nekako najteže/najduže levelira. Moja prepurka je uzeti ovu regiju, zbog reputacije s novom frakcijom, linearnog qustanja i drugačije zone od ostatka igre. Ima neki svoj poseban osjećaj.

Alternativa Forochelu je Eregion 695 TP ali on tek kreće na lvl 45 što znači da bi trebao riješiti sve ranije questove u svim ranijim zonama i onda još malo grindati Skirmishe. Nije najugodnije ali je definitivno jeftinije jer ćeš tako jeftinije doći do Morije i "izbjeći" Forochel.

48-60 - 1495/2495 TP Moria. Prva ekspanzija i ujedno i najbolja ekspanzija ove igre. Brdo questova (nedavno je revampana regija), 7 instanci koje se relativno često igraju zbog deedova i 2 raida. Jedino pitanje koje si ovdje trebaš postaviti je: želiš li Quest Pack/regiju/zonu za 1495 TP ili Ekspanziju za 2495 TP. Razlika? Ekspanzija ima sve što i Quest Pack uz dodatna dva mjesta za likove (kao početni lik imaš samo 2) i otvore ti se dvije nove klase: Rune keeper (dps/heal) i Warden (tank). Možeš kupiti Quest Pack pa onda naknado kupovati dodatne slotove za likove i dodatne klase ali će te kasnije izaći skuplje.

60-65 - 695 TP samo je pitanje hoćeš li uzeti Mirkwood (ekspanziju) ili Enedwaith regiju. Raspon levela je isti, cijena je ista, tako da ću ti ja navesti prednosti i jedne i druge zone pa ti odluči. Mirkwood ima dvije 3man instance, dvije 6man instance i raid. Instance imaju odličan loot na max levelu i dosta se igraju. Kroz questove lagano prolaziš i meni je osobno odlična regija, drugi ljudi ju baš ne vole. Alternativa Mirkwoodu je Enedwaith, kroz koji se lagano questa, velika je otvorena i svijetla zona (ljudi zamjeraju Mirkwoodu da je mračan i da im je dosta mraka nakon Morije). Ako kupiš tu regiju dobijaš: In Their Absence instance cluster: dvije 3man instance, dvije 6man instance i raid. Taj raid je meni najbolji raid u igri. Sve je skalirano na max level, ima dobrog nakita i dosta često se igra. Kao što sam rekao: cijena je ista, raspon lvl više/manje isti... sam odluči. Nakon što sam odigrao jedno i drugo više puta ja kada leveliram idem u Enedwaith.

65-75 Tu bi sada trebao kupiti predzadnju ekspanziju za 1495 TP Rise of Isengard. Ali ako se malo potrudiš, riješiš sve book questove, odradiš par instanci/raidova, koji skirm... možeš se nekako dogegati do lvl 69 bez te ekspanzije onda bi mogao kupiti regiju Great River i zaobići Rise of Isengard. Ako ikako možeš, kupi tu ekspanziju jer imaš tri 3man instance, jednu 6man i raid cluster (5 bossova). Ove instance nisu skalirane za end game (još). Tu lagano leveliraš od 65-75 i ne treba ti Great River.

69-75 - 795 TP Great River Ako ćeš se malo skupit i pregrist govno i krenuti bez RoI onda ćeš kupiti ovu regiju. Ima brdo questova, lako se levelira, ima repeatable questove (doduše za grupu ali na globalu ili u kinu uvijek možeš naći nekoga tko će ti pomoći jer lvl 85 likovi soliraju te questove).

75-85 - 1495 TP Riders of Rohan ekspanzija. jedini izbor za sada za levlanje u ovom rasponu levla.

595 - Evendim
595 - Forochel
1495 - Moria
695 - Enedwatih
1495 - Rise of Isengard
1495 - Rise of Rohan

= 6370 TP

700 TP - 8$
1950 TP - 20$
4100 TP - 35$
8850 TP - 60$
15750 TP - 100$
33500 TP - 200$

Dok leveliraš skupljaš dodatne TP tako da ih ne moraš sve kupiti. Dok si VIP imaš otvorene SVE REGIJE (ne ekspanzije) i onda ih gubiš kada više nisi VIP (ajmo reći da ih iznajmljuješ dok si VIP). Na netu postoje akcije za TP ili za regije koje se mogu naći dosta jeftino. U to neću ulaziti dublje jer to nisam pratio. Ako si imalo ozbiljan oko ove igre moja ti je preproruka kupiti 4100 TP za 35$ i jedan mjesec vipa i to je to. Turbine ne moraš kupovati, možeš ih skupljati kroz igru ali to je iznimno dugotrajan i mukotrpan posao. Sve ovisi o tebi koliko si spreman platiti/uživati/grindati.
Ostatak TP ćeš lagano nagrindati kroz igru a zbog vipa si si iznimno olakšao igru. Ugl ako ikako možeš kupi si bar jedan mjesev vipa!

Ovo sve je napisano ako kupuješ preko TP unutar igre. Ekspanzije možeš kupiti direktno za "prave novce" ovdje: http://store.turbine.com/store/turbine/en_US/list/categoryID.58733200/parentCategoryID.58516200
Prednost kupovine preko TP-a je što dosta često znaju biti sniženja. Što je na akciji možeš vidjeti ovdje: http://archive.lotro.com/lotrostoresale

Ovo bi po meni bio najjeftiniji način za doći na lvl 85. Nije najlakši jer nemaš mogućnost šetanja po zonama kada questovi budu malo teži ili ti se više ne da igrati tu zonu.

Savjeti:
* pošto ideš najjeftinijom rutom riješavaj sve questove
* rješavaj repeatable questove u kasnijim zonama
* igraj instance na nižim levlima ako možeš (dodatni xp i učiš se igrati svoju klasu u grupi) ovo posebno vrijedi za Moriju!
* igraj skirmishe u grupi ili solo na svom levelu (dodatni izvor XP a možeš ih podesiti na veći level od sebe pa su teži i dobijaš još više XP). Skirmishi su nešto kao lakše instance. Kao free imaš pristup 2 skirmisha, igraj Trouble in Tuckborough, zaobiđi Defense of Gondamon.
* RJEŠAVAJ SVE BOOK QUESTOVE (ovo je kao glavna priča koja te vodi po cijelom svijetu i daje ti ogroman broj XP za tvoj lvl)
* odaberi si zanimanje unutar igre što ranije jer će ti kasnije trebati (savijet: ako želiš lako levelati zanimanje odaberi Yeomana a ako želiš malo teže ali kasnije profitabilnije odaberi: Tinker)

Ovo su moji savjeti za početak.

E da, ako imalo planiraš igrati ovu igru kupi si mjesec dana VIPa kada ti lik bude 20+ lvl. Otključat će ti se brojne stvari koje bi inače morao plaćati (traitovi, ride skill, swift travel, dodatne dvije torbe, currency cap, auction house slotovi ...). Većina toga ti i ostane kada više nisi VIP. Cijena jednog mjeseca je 10 eura ako se ne varam.

Ako baš ideš full free to play onda te čega dosta gadan grind.
Ride skill 95 TP - samo za tog lika
Currency cap - 395 TP - za sve likove
Traitovi - 95 TP - samo za tog lika (trebaš ih kupiti dosta po liku)
dodatna torba - 995 TP - po torbi za sve likove
Auction house - 95 TP - dodatnih 5 mjesta za sve likove
...
ako nikad nisi bio VIP nećeš imati swift travel između važnih lokacija u igri (nešto kao teleport). i nećeš moći davati/slati novac drugim igračima (moći ćeš kupovati preko auction hosea ali nikako drugačije)

Ima još dosta drugih stvari ali i ovo je previše informacija. Ako imaš još pitanja, slobodno dođi na mumble i pitaj sve što te zanima. Sigurno će se naći netko tko će ti znati odgovoriti što te zanima (podaci za voice su na forumu)

Sretno

Last edited by dobamuflon on 22-04-2013 1:22; edited 3 times in total

Send private message
Reply with quote

0
ekspanzije ti ostaju stalno, kao i bodovi ako njih kupuješ

vip plaćaš mjesečno a on ti otključava traitove, swift travel, sve regije koje nisu ekspanzija(sve osim dunlanda, rohana, moria-e i mirkwooda mislim) - ove regije traju dok si vip tako da to treba tempirati.

ja sam osobno došao do kraja lone landsa, uzeo vip, levelo do morie, kupio moriu za tp i isengard za pare, i novu regiju za pare isto. Mada kao što sam rekao isengard se možeš provući da ni ne kupiš ako ti je previše...

što se love tiče ovisi o tome što bi kupovao, ali mislim da nova ekspanzija košta negdje iznad 200kn, mjesec dana vipa je stotinjak kuna a 3 mjeseca je 200 kn...
dobamuflon
Guardian of Gondolin

Send private message
Reply with quote

0
Ovo sto ti je drvoje napisao je odličan plan ali podrazumjeva da planiras levelati samo jednog lika jer pristup regijama gubis kada nisi VIP. To znači da bi za drugog lika ili morao grindati (opet) ili kupiti (VIP) opet. VIP vrijeme je ograničeno i zato ti je naglasio da moraš tempirati kada ćeš ga kupiti.

Ono što sam ti ja napisao je plan za sve likove jer ti regije koje si kupio ostaju zauvijek.

Ono što ti još nitko nije napisao: za svaki mjesec što si VIP dobiješ "besplatno" 500 Turbine Pointa.

Sad je na tebi da odabareš što ti bolje odgovara.

Send private message
Reply with quote

0
ok decki, hvala vam puno sto ste se trudili da mi pomognete, sad mi je jasnije sve. Jos moram razmisliti sta cu i kako cu ;)
dobamuflon
Guardian of Gondolin

Send private message
Reply with quote

0
dobamuflon wrote:

595 - Evendim
595 - Forochel
1495 - Moria
695 - Enedwatih
1495 - Rise of Isengard
1495 - Rise of Rohan

= 6370 TP

700 TP - 8$
1950 TP - 20$
4100 TP - 35$
8850 TP - 60$
15750 TP - 100$
33500 TP - 200$

Sada sam malo bolje pogledao pa mi je malo čudno što su zadnje dvije ekspaznije tako jeftine. Mislim da 1495 TP kupuje samo questove u toj ekspanziji a ne i raidove/instance. Nisam siguran, to ću još provjeriti kada dođem kući. Ako i je tako, dok dođeš do tih levela već ćeš skupiti dovoljno TP da si kupiš što ti treba.

Ako kupuješ za "prave novce" na onoj stranici što sam ti dao tamo sigurno dobiješ i raidove/instance i questove.

Samo sam to još htio naglasiti da ne bude da sam te prevario/lagao. Sve ostalo je kako sam i napisao.

Send private message
Reply with quote

0
EDIT:

Obrisao sam postove (Loncaric, Haldbarad i dobamuflon) jer nemaju veze s temom.

Nisam mislio da treba te (obrisane) postove premjestiti u drugi thread ali ako ljudi čiji su postovi obrisani to žele, slobodno neka započnu novu temu.

Forum ima opciju vraćanja obrisanih postova ako je netko zaboravio što je napisao, samo neka se javi i ja ću mu na private message poslati njegovu originalnu poruku.

Page 1 of 1

Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum